Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Akce pro dobrou věc, kterou velmi rád podpořím.

10. 08. 2017 12:30:00
Dne 2. září 2017 se v Děčíně koná závod v běhu, jehož cílem je podpora Vojenského fondu solidarity. Organizaci tohoto závodu si pod svůj štít vzal spolek Self Defense Division, z.s.

Jedním z hlavních organizátorů je Jiří Omaník, se kterým jsem měl o daném závodu možnost udělat velmi zajímavý rozhovor.

Jirko, tvé jméno je spojeno s mnohými aktivitami nejen jako vojáka z povolání, ale rovněž z řady pořádaných akcí i v rámci Vojenského fondu solidarity. Jsi i instruktorem spolku nadšenců v oblasti sebeobrany, další bojové a kondiční přípravy, pod názvem „Self Defense Division, z.s.“ a vedoucím projektu „SAR-DPT“.
Můžeš se čtenářům představit a více jim přiblížit, co v sobě skrývá Self Defense Division, z.s.?

Ahoj Pavle, tak jak už jsi řekl, jsem vojákem z povolání a působím u 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany v Liberci. Zároveň jsem předsedou zmíněného spolku. Spolek se zabývá širokým spektrem činnosti. Jako jsou například přednášky prevence kriminality na středních školách, kurzy a semináře sebeobrany pro ženy, školení sebeobrany pro posádky ZZS, výuka v obranné střelbě, ale také charitativní činností. Ale to je jen zlomek aktivit. V letošním roce jsme spustili projekt Dobrovolného pátracího týmu - „SAR-DPT“, který je zaměřený na pomoc PČR při aktuálním pátraní po pohřešovaných dětech a osobách, které jsou v přímém ohrožení života. V současné době máme navázanou spolupráci a součinnost s Krajským ředitelstvím policie Ústeckého kraje. Tento projekt plánujeme realizovat postupně do dalších krajů tak, abychom byli prospěšní co nejvíce lidem.

Vše, na čem se podílíte, je spojeno s fyzickou kondicí a se sportovními aktivitami. Co tě vedlo k uspořádání výše zmíněného závodu v Děčíně?

Tak primárně to, že jsme v Děčíně doma a máme pro běhání ideální podmínky v podobě cyklostezky a kaňonu řeky Labe. Sekundárně chci ukázat, že to nemusí být zrovna závod, kde je spousta cen, fotografů a komerce, ale je to možné pojmout i jako určitý „relax“ od všedních pracovních povinností a starostí, navíc spojený s možnou formou finanční podpory. Tento závod je o tom, že člověk finančně přispěje na dobrou věc, ale ještě se proto musí „zpotit“, což symbolicky znamená, že ví, proč to běží. Vzhledem k současné organizaci a podpoře, která se nám dostává od veřejnosti, jsme se rozhodli, že náš spolek „Self Defense Division, z.s.“, bude ročně pořádat běhy dva. Konkrétně se bude jednat o „Běh pro Vojenský fond solidarity“ a tím druhým bude „Běh pro Nadaci policistů a hasičů“. A protože to považujeme za velmi prospěšnou věc, a chceme z toho udělat tradici.

Tragické události v roce 2014, při kterých zahynulo 5 našich vojáků při teroristickém útoku v Afganistanu, mimo jiné ukázaly nejen do jisté míry sobectví, neúctu a nízké vlastenectví řady lidí, ale rovněž i potřebnost založení Vojenského fondu solidarity. Vojenský fond solidarity, který vnikl v poměrně nedávné době, respektive v roce 2015.
Jak sám vnímáš potřebnost takového fondu?

Tato tragédie se dotkla snad každého vojáka, mě osobně, nevyjímaje. Přeci jen jsme všichni bratři ve zbrani a jedna velká rodina. Byli lidé, kteří si uvědomovali jaký dopad má tato tragédie na rodiny těch všech padlých kluků, ale i na armádu jako takovou. Při výše zmíněné tragédii se objevilo také plno různých spoluobčanů, kteří živili mnohé diskuze na sociálních sítích naprosto nemístnými komentáři a slovními útoky. U nás se podle mého názoru vlastenectví objevuje sporadicky a řekl bych i pokrytecky. Většinou ho zaznamenáme v době, kdy hrajeme hokej..... a zrovna vítězíme.
Je to velká škoda, protože máme být na co hrdí, jak z naší minulosti, tak i současnosti.
Myslím, že třeba podpora Vojenského fondu solidarity, ale i nadace policistů či hasičů a záchranářů, má v dnešní době nezastupitelnou roli a jejich potřebnost je více, než na místě. Je to i o projevení úcty, kdy voják, policista či záchranář obětuje svůj vlastní život za druhé. Podle hesla : " jdeme tam, odkud ostatní utíkají".
Proto jsem taky rád, že můžeme přispět k propagaci a podpoře vojenského fondu solidarity, stejně tak, jak výše uvedené nadaci.

Náš rozhovor beru i jako jakousi formu pozvánky na tuto akci, adresovanou široké veřejnosti. Jaký program a možnosti plánujete pro účastníky, případně jak mohou tuto akci podpořit i diváci?

Běh pro Vojenský fond solidarity se uskuteční během Dne záchranářů, takže je se určitě na co těšit. Během dne bude probíhat spousta ukázek a prezentací IZS, včetně techniky. V blízkosti místa konání se nachází mnoho parkovacích míst. Nedaleký kemp, nabízí i možnost ubytování. Diváci všech věkových kategorií jsou vřele vítáni, podpora běžců je důležitá. Pevně ale věřím, že poběží i lidé, kteří běžně neběhají. Běh totiž není časově nijak omezen. Určitě se mezi lidmi najde velká spousta "srdcařů", kteří si přijdou zaběhnout krásných 5 km. Pro děti bude připraven 0,5 km dlouhá trať, kterou samozřejmě mohou běžet i rodiče.

Bohužel, na místě akce, nebude pro diváky možné přispět do Vojenského fondu solidarity. Jde nám o průhlednost a transparentnost, která je zajištěna možností přispění na registrační účet. Celý obnos, který se na něm bude nacházet, bude přeposlán na konto Vojenského fondu solidarity.

Bohužel, žijeme v době, kdy se řada takových dobročinných akcí, stává obětí podvodníků. Jakou mají dárci, zejména z řad diváků jistotu, že jejich darované peníze skončí tam, kde mají?

Účet, který jsme pro tuto událost zřídili, je transparentní a lze ho kontrolovat na stránkách Komerční banky. Celá částka na tomto účtu bude po skončení akce odeslána na konto Vojenského fondu solidarity.

Jirko, děkuji ti za tvůj čas, který jsi věnoval tomuto rozhovoru. Zároveň mě dovol popřát ti, aby se vše povedlo zorganizovat a celá akce přilákala spousty zájemců a milovníků sportu.

Použité fotografie jsou použity s laskavým svolení Jiřího Omaníka a Self Defense Division, z.s

Autor: Pavel Vrba | čtvrtek 10.8.2017 12:30 | karma článku: 13.61 | přečteno: 420x

Další články blogera

Pavel Vrba

A tak jsem rozhodl volit……

Předvolební šílenství je na svém vrcholu, mnozí z něj jsou totálně znechucení, všude samé sliby a krášlení následující doby. Ale ruku na srdce, volbu přeci řešíme každý den. A je jen a jen na nás, jak se rozhodneme.

18.10.2017 v 18:00 | Karma článku: 14.80 | Přečteno: 493 | Diskuse

Pavel Vrba

Byl jsem dneska poctěn, když jsem tu vobálku vobržel.

A hnedle se cejtím takovej důležitej a chtěnej. Nestává se mi to často, maximálně jedenkrát za 4 roky. A taková vobálka, ta v sobě ukrejvá zajímavý věci. K pobavení, k pláči i znechucení. Když ji totiž votevřu, nestačím se divit.

16.10.2017 v 18:12 | Karma článku: 25.77 | Přečteno: 823 | Diskuse

Pavel Vrba

Čím dál víc, mě baví ty obyčejný věci.

Ač se to nezdá, je kumšt vnímat jejich krásu, ale i výjimečnost. A my prostě koukat už neumíme, pohlceni řešením kariéry, oblbnutí všemi těmi prapodivnými zprávami. Mám občas pocit, že jsme prostě zblbli.

11.10.2017 v 17:54 | Karma článku: 14.39 | Přečteno: 403 | Diskuse

Pavel Vrba

Navzdory předvolebnímu šílenství.

A to šílenství, to je prostě všude. Občas se divím, že na mě nějaká politická agitka nevyleze třeba z toalety. A tak, pro zachování zdraví, jako srab zdrhám do lůna přírody. A když jsem se tam tak škobrtal....

4.10.2017 v 11:30 | Karma článku: 15.57 | Přečteno: 354 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Tomáš Gayer

Předvolební pohledy 13. - Den, kdy konečně zvítězila pravda a láska....

Podlední díl z cyklu Předvolební pohledy: Tentokrát, jak bude vypadat den, kdy konečně zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí....

20.10.2017 v 11:46 | Karma článku: 6.62 | Přečteno: 102 | Diskuse

Karel Ábelovský

Složitá a také trnitá, bývá cesta

... k jednoduchým pravdám, které jsou-li skutečně pravdou, jsou vždy kupodivu prosté a jednoduché. Paradox, ale tak to prostě je. A také se ptáme "komu ku prospěchu", což bývá jasný ukazatel směru pátrání, po takové pravdě.

20.10.2017 v 11:09 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 72 | Diskuse

Pavel Chalupský

Koho se naše demokracie bojí?

Povím Vám životní příběh jednoho policisty. Psal se rok 1980 a po ukončení nástupní policejní školy byl společně s dalšími 150 kolegy na rok ROZKAZEM převelen k ochraně státních, vládních budov. Zdůrazňuji ROZKAZEM.

20.10.2017 v 9:27 | Karma článku: 23.39 | Přečteno: 565 | Diskuse

Pavel Liprt

Za práci pro vlast by se platit nemělo

Současné a patrně i budoucí obyvatele Sněmovní ulice spojuje to, že u nich není nouze o „zábavu“. Politici si předávají pomyslný štafetový kolík trapnosti a lidé nevědí, za kterého se mají stydět víc a koho mají volit.

20.10.2017 v 8:51 | Karma článku: 11.39 | Přečteno: 203 | Diskuse

David Jaroš

Jsem homosexual – proto jsem prohrál – určitě!

Včerejším dnem (19.10.2017), pan Matěj Stropnický udělal takzvaný coming out (https://www.novinky.cz/domaci/452407-jsem-gay-sdelil-den-pred-volbami-lidr-zelenych-stropnicky.html ), tj. přiznal se ke své orientaci. Nyní než budu

20.10.2017 v 8:00 | Karma článku: 31.56 | Přečteno: 2279 | Diskuse
Počet článků 616 Celková karma 18.38 Průměrná čtenost 658

Něco o sobě? Nic zajímavého, snad je dva citáty, které vystihují vše.

 

"Cokoli slyšíme, je názor, nikoli fakt.
Cokoli vidíme, je úhel pohledu,
nikoli pravda “.  
Marcus Aurelius
 

"Kdybych se měl snažit číst -
o odpovědích
nemluvě -
všechny útoky namířené proti mně,
mohl bych to tady celé zavřít
a nedělat nic jiného.
Dělám to nejlepší, co umím a znám,
a chci to tak dělat až do konce.
Jestliže mi dá konec za pravdu,
nebude na tom, co proti mně říkají, záležet.
Jestli se nakonec ukáže, že jsem se zmýlil
nepomohlo by, ani kdyby deset andělů
přísahalo, že mám pravdu."

                        Abraham Lincoln

Můžete mě zaslat i vzkaz : pavelblog@email.cz
nebo mě naleznete zde :
https://twitter.com/PavelVrba3
Osobní stránky : http://pavelvrbaozivote.simplesite.com

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.