Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Akce pro dobrou věc, kterou velmi rád podpořím.

10. 08. 2017 12:30:00
Dne 2. září 2017 se v Děčíně koná závod v běhu, jehož cílem je podpora Vojenského fondu solidarity. Organizaci tohoto závodu si pod svůj štít vzal spolek Self Defense Division, z.s.

Jedním z hlavních organizátorů je Jiří Omaník, se kterým jsem měl o daném závodu možnost udělat velmi zajímavý rozhovor.

Jirko, tvé jméno je spojeno s mnohými aktivitami nejen jako vojáka z povolání, ale rovněž z řady pořádaných akcí i v rámci Vojenského fondu solidarity. Jsi i instruktorem spolku nadšenců v oblasti sebeobrany, další bojové a kondiční přípravy, pod názvem „Self Defense Division, z.s.“ a vedoucím projektu „SAR-DPT“.
Můžeš se čtenářům představit a více jim přiblížit, co v sobě skrývá Self Defense Division, z.s.?

Ahoj Pavle, tak jak už jsi řekl, jsem vojákem z povolání a působím u 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany v Liberci. Zároveň jsem předsedou zmíněného spolku. Spolek se zabývá širokým spektrem činnosti. Jako jsou například přednášky prevence kriminality na středních školách, kurzy a semináře sebeobrany pro ženy, školení sebeobrany pro posádky ZZS, výuka v obranné střelbě, ale také charitativní činností. Ale to je jen zlomek aktivit. V letošním roce jsme spustili projekt Dobrovolného pátracího týmu - „SAR-DPT“, který je zaměřený na pomoc PČR při aktuálním pátraní po pohřešovaných dětech a osobách, které jsou v přímém ohrožení života. V současné době máme navázanou spolupráci a součinnost s Krajským ředitelstvím policie Ústeckého kraje. Tento projekt plánujeme realizovat postupně do dalších krajů tak, abychom byli prospěšní co nejvíce lidem.

Vše, na čem se podílíte, je spojeno s fyzickou kondicí a se sportovními aktivitami. Co tě vedlo k uspořádání výše zmíněného závodu v Děčíně?

Tak primárně to, že jsme v Děčíně doma a máme pro běhání ideální podmínky v podobě cyklostezky a kaňonu řeky Labe. Sekundárně chci ukázat, že to nemusí být zrovna závod, kde je spousta cen, fotografů a komerce, ale je to možné pojmout i jako určitý „relax“ od všedních pracovních povinností a starostí, navíc spojený s možnou formou finanční podpory. Tento závod je o tom, že člověk finančně přispěje na dobrou věc, ale ještě se proto musí „zpotit“, což symbolicky znamená, že ví, proč to běží. Vzhledem k současné organizaci a podpoře, která se nám dostává od veřejnosti, jsme se rozhodli, že náš spolek „Self Defense Division, z.s.“, bude ročně pořádat běhy dva. Konkrétně se bude jednat o „Běh pro Vojenský fond solidarity“ a tím druhým bude „Běh pro Nadaci policistů a hasičů“. A protože to považujeme za velmi prospěšnou věc, a chceme z toho udělat tradici.

Tragické události v roce 2014, při kterých zahynulo 5 našich vojáků při teroristickém útoku v Afganistanu, mimo jiné ukázaly nejen do jisté míry sobectví, neúctu a nízké vlastenectví řady lidí, ale rovněž i potřebnost založení Vojenského fondu solidarity. Vojenský fond solidarity, který vnikl v poměrně nedávné době, respektive v roce 2015.
Jak sám vnímáš potřebnost takového fondu?

Tato tragédie se dotkla snad každého vojáka, mě osobně, nevyjímaje. Přeci jen jsme všichni bratři ve zbrani a jedna velká rodina. Byli lidé, kteří si uvědomovali jaký dopad má tato tragédie na rodiny těch všech padlých kluků, ale i na armádu jako takovou. Při výše zmíněné tragédii se objevilo také plno různých spoluobčanů, kteří živili mnohé diskuze na sociálních sítích naprosto nemístnými komentáři a slovními útoky. U nás se podle mého názoru vlastenectví objevuje sporadicky a řekl bych i pokrytecky. Většinou ho zaznamenáme v době, kdy hrajeme hokej..... a zrovna vítězíme.
Je to velká škoda, protože máme být na co hrdí, jak z naší minulosti, tak i současnosti.
Myslím, že třeba podpora Vojenského fondu solidarity, ale i nadace policistů či hasičů a záchranářů, má v dnešní době nezastupitelnou roli a jejich potřebnost je více, než na místě. Je to i o projevení úcty, kdy voják, policista či záchranář obětuje svůj vlastní život za druhé. Podle hesla : " jdeme tam, odkud ostatní utíkají".
Proto jsem taky rád, že můžeme přispět k propagaci a podpoře vojenského fondu solidarity, stejně tak, jak výše uvedené nadaci.

Náš rozhovor beru i jako jakousi formu pozvánky na tuto akci, adresovanou široké veřejnosti. Jaký program a možnosti plánujete pro účastníky, případně jak mohou tuto akci podpořit i diváci?

Běh pro Vojenský fond solidarity se uskuteční během Dne záchranářů, takže je se určitě na co těšit. Během dne bude probíhat spousta ukázek a prezentací IZS, včetně techniky. V blízkosti místa konání se nachází mnoho parkovacích míst. Nedaleký kemp, nabízí i možnost ubytování. Diváci všech věkových kategorií jsou vřele vítáni, podpora běžců je důležitá. Pevně ale věřím, že poběží i lidé, kteří běžně neběhají. Běh totiž není časově nijak omezen. Určitě se mezi lidmi najde velká spousta "srdcařů", kteří si přijdou zaběhnout krásných 5 km. Pro děti bude připraven 0,5 km dlouhá trať, kterou samozřejmě mohou běžet i rodiče.

Bohužel, na místě akce, nebude pro diváky možné přispět do Vojenského fondu solidarity. Jde nám o průhlednost a transparentnost, která je zajištěna možností přispění na registrační účet. Celý obnos, který se na něm bude nacházet, bude přeposlán na konto Vojenského fondu solidarity.

Bohužel, žijeme v době, kdy se řada takových dobročinných akcí, stává obětí podvodníků. Jakou mají dárci, zejména z řad diváků jistotu, že jejich darované peníze skončí tam, kde mají?

Účet, který jsme pro tuto událost zřídili, je transparentní a lze ho kontrolovat na stránkách Komerční banky. Celá částka na tomto účtu bude po skončení akce odeslána na konto Vojenského fondu solidarity.

Jirko, děkuji ti za tvůj čas, který jsi věnoval tomuto rozhovoru. Zároveň mě dovol popřát ti, aby se vše povedlo zorganizovat a celá akce přilákala spousty zájemců a milovníků sportu.

Použité fotografie jsou použity s laskavým svolení Jiřího Omaníka a Self Defense Division, z.s

Autor: Pavel Vrba | čtvrtek 10.8.2017 12:30 | karma článku: 13.24 | přečteno: 380x

Další články blogera

Pavel Vrba

Ruku na srdce, vážení spoluvobčané, neblázníme?

Domnívám se, že blázníme a blbneme. A co je horší, že si v tom asi i libujeme. Novodobá totalita jménem konzumismus, nás naprosto pohltila. A vrcholem všeho, je spěchání. A spěcháme na vše.

15.8.2017 v 13:00 | Karma článku: 23.05 | Přečteno: 949 | Diskuse

Pavel Vrba

Navzdory novodobé totalitě.

Pokaždé však, se skrytě odříkanou modlitbou, aby tam pokud možno nikdo jiný nebyl a to krásné prostředí nebylo narušováno rádoby turisty, kteří nejspíše ani sami neví, proč tam vůbec jeli. To místo, je pro mě posvátné.

14.8.2017 v 15:30 | Karma článku: 18.53 | Přečteno: 480 | Diskuse

Pavel Vrba

Takový ty ...vobyčejnosti.

A právě je, čím dál víc miluji. Všechny ty (ne)maličkosti kolem nás. A právě ony, připomínají všechna ta mrňavá kolečka hodinového strojku. Stejně tak, jako vyvolávají otázku, které z nich - je to nejdůležitější.

7.8.2017 v 9:00 | Karma článku: 15.46 | Přečteno: 421 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Zuzana Palečková

Krize by nám šly...

Dunkerk je skvělý film o beznadějné situaci, o tom, co všechno lidé dokáží vydržet a překonat, co jsou ochotni udělat pro jiné. Vybízí k zamyšlení nad tím, jak bychom to asi zvládli my, jací vlastně jsme?

21.8.2017 v 0:58 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Pavel Strunz

Strážci ideologické čistoty

Zpráva z budoucího tisku: Poté, co pražská městská rada rozhodla odstranit jízdní sochu Jana Žižky z Trocnova z vrchu Vítkov, se u ní den před plánovaným odstraněním na protest sešli nacionalisté, komunisté a jiní extremisté.

20.8.2017 v 23:59 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 49 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Vojna a Mír v Koránu - Zabíjejte je všude, kde je dostihnete. Část 1.

„Zabíjejte je všude, kde je dostihnete.“ Koránský verš, který mi donekonečna opakují pod mými blogy, abych si přiznal, že „Korán není slovo Boží“, a že „ospravedlňuje teroristické útoky a zabíjení nevěřících“

20.8.2017 v 23:33 | Karma článku: 7.01 | Přečteno: 125 |

Otto Černý

Švédsko se zvedá?!

V sobotu se na náměstí Meborgarplatsen ve Stockholmu pořádala demonstrace, kterou svolalo FB hnutí Stå upp för Sverige (Za Švédsko) se 190 000 podporovateli.

20.8.2017 v 23:16 | Karma článku: 18.02 | Přečteno: 265 | Diskuse

Petr Dolejš Koch

„Rozkaz zněl jasně: Sundejte Krndu."

V úterý 15.8. 2017, jsme se šli najíst s přítelkyní na Újezd do mexické restaurace, a protože Kampa je, co by kamenem dohodil, chtěl jsem jí ukázat, onu zmíněnou expozici o povodních a ejhle.

20.8.2017 v 22:28 | Karma článku: 13.75 | Přečteno: 524 | Diskuse
Počet článků 599 Celková karma 15.43 Průměrná čtenost 656

Něco o sobě? Nic zajímavého, snad je dva citáty, které vystihují vše.

 

"Cokoli slyšíme, je názor, nikoli fakt.
Cokoli vidíme, je úhel pohledu,
nikoli pravda “.  
Marcus Aurelius
 

"Kdybych se měl snažit číst -
o odpovědích
nemluvě -
všechny útoky namířené proti mně,
mohl bych to tady celé zavřít
a nedělat nic jiného.
Dělám to nejlepší, co umím a znám,
a chci to tak dělat až do konce.
Jestliže mi dá konec za pravdu,
nebude na tom, co proti mně říkají, záležet.
Jestli se nakonec ukáže, že jsem se zmýlil
nepomohlo by, ani kdyby deset andělů
přísahalo, že mám pravdu."

                        Abraham Lincoln

Můžete mě zaslat i vzkaz : pavelblog@email.cz
nebo mě naleznete zde :
https://twitter.com/PavelVrba3
Osobní stránky : http://pavelvrbaozivote.simplesite.com

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.