Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kterak jsem se morálně spustil, když jsem si se štětkou užil.

11. 05. 2017 16:30:00
Kolem nás to prej politicky a občansky vře, všichni tomu přesně rozumí a navíc radostně tleskají, když slyší plamenné projevy všch těch, morálně křišťálově čistých. A já? Já se prostě spustil s obyčejnou štětkou.

Všechny ty politické špičky a maškary se nám již 27 let předvádějí v různých tragikomických a směšných scénách. V dnešních dnech navíc mnozí hystericky kážou o čistotě a mravnosti.
A já osobně, než bych řešil rádoby politickou krizi, nebo dokonce snad jakýsi „ útok na demokracii“ řeším úplně jiný a především podstatný problém. Mnozí mohou namítnout, že to, co se tady dneska děje, je nesmírně důležité a především nás to ohrožuje. A i já bych měl věnovat patřičnou pozornost tomuto ohrožení.
Jenže,
já to neudělám.
Ne že bych nemohl, ale prostě se mi nechce.
Ono to vše, chce zdravej selskej rozum, už jen proto, že to není o tom, že ten či onen, je špatnej a ten druhej správnej.
On je totiž bordel všude, na všech i ve všech stranách. Zejména, pokud člověk nezapomíná na minulé roky, všechny ty kauzy, přebíhání mezi stranami........
A při takovém selském přemýšlení si člověk musí uvědomit, že nám zde ve vší parádě probíhá především předvolební kampaň s jedinou snahou - nalákat voliče a to jen proto, aby nám dal hlas a „my“ jsme si opět mohli dělat to, co chceme.
Vždyť zavzpomínejme na všechny ty prapodivné kolalice, Parlamentní partaje a vlády. Kolik už falešných kreatur, rozhodovalo o naší tehdejší přítomnosti a především naší budoucnosti. A mluvit umí, mnozí podpořeni jen tím, že jsou čistí, protože jim nikdo nikdy nic nedokázal a za nic především nemohou.


Neudělám to ani z toho důvodu, že nejsem morálně čistý. Třeba už jen proto, že jsem se v minulých dnech spustil s jednou štětkou a pí. Columbové tak zahnul.

A kdybych nyní kázal o morálce, byl bych jako oni, tedy pokrytec a křivák.

Vše začíná v podstatě nevinně....

Život člověka je v podstatě řízen základními pudy, tedy uspokojování potřeb, zejména těch tělesných... Tyto potřeby ve své podstatě řídí vše, neuspokojená potřeba pak žene člověka učinit vše proto, aby byl uspokojen. A přesně to, jsem zažil i já v uplynulých dnech. U příležitosti mého určitého výročí, se ve mně probudila neukojitelná potřeba jít a pro chvíle slasti, pořídit si prostě štětku. A to nějakou opravdu dobrou, pěknou, ne příliš opotřebovanou a ohmatanou. A bylo mi jasné, že to nebude levné.
Kdybych se ale koukal na peníze, veden potřebou ušetřit, za menší peníze bych třeba našel nějakou štětku na ulici.
Copak ale do takové risku mohl jít?
Když může jít třeba i o zdraví?
To ne, ne nemůžu podstoupit.
Nejprve jsem si udělal průzkum „trhu“ na internetu. Pak už mě zbývalo jen hezky se upravit, vykoupat se, sednout do auta a jet za svou, byť by na krátkou dobu vyvolenou láskou. Podle informací z internetu, dorazil jsem k jednomu baráku s krásně upravenou fasádou a okolím domu. To bylo prvním znamení, že zde na nějakou kvalitu narazím. Vstoupil jsem do domu, hned jsem byl mile přivítán místním personálem s otázkou, co že hledám a jaké potřeby mám. A tak jsem poněkud nesvůj (nejspíše díky zbytkům mé mravnosti) vyjádřil svou představu: Víte, já v těchto dnech slavím jisté osobní výročí a tak jsem si chtěl v této slavnostní chvíli splnit takový můj sen, mít k dispozici pěknou mladou štětku, kvalitní, a hlavně co svede mnohé. Co se mi zalíbí na první pohled a budu ji mít pěkně v ruce. Nesmí být taková nějaké ošklivá, vyhrkaná a stará štětka. Musí být jako panna, být přitažlivá, abych si s ní užil každičkou společně strávenou chviličku.....

Místní obsluha mě trpělivě vyslechla, a pak mě zavedla mezi všechny ty dychtivé štětky, vyhlížející své zákazníky. Poněkud nesvůj, jsem nejdříve pohledem vybíral a pak vlastníma rukama jsem si zvolené typy osahával.
A ta jedna.....,
jak mi hned do oka a do rukou padla a já věděl, že je to ona.
Od prvního okamžiku ve mě všechny ty představy probudila. Začal jsem dychtivě a vzrušeně dýchat.... a už jsem si představoval, jak ji o samotě v ruce hňácám, jak polehoučku zasouvám, abych s ní pak jak smyslu zbavený, s vrozeným chtíčem po místnosti zaskotačil.....

A musím Vám říct, že to byl zážitek, který se jen tak nezapomíná. Všechny ty pohyby, vydávané zvuky a slastné mlaskání......
uspokojení všech vášní.
Když bylo po všem, ještě jsem ji pořádně omyl, ale tak láskyplně a s jistým poděkováním,
vždyť co ta holka všechno se mnou dokázala,
nikdy bych totiž,
ty zdi válečkem tak nevymaloval,
jako tou krásnou štětkou, co si tak slastně mlaskala,
aby ty koucoury po zdi, nikde nezanechala.

A pokud jste čekali skutečně něco nemravného, to u mě nejspíše nikdy nenajdete. Přesto Vám poradím, není nad to, zapnout si v přímém přenosu vystoupení těch, které jsme sami zvolili. A já v tom marasmu a pokrytectví, vzpomněl jsem si na úryvky vět, tolikrát již vyřčenými :

Je třeba se poučit, neboť jsme opět ohroženi a opět si to nechceme přiznat. Říkáme: Žijeme v míru, přitom se bojuje, útočí a zabíjí. Ve své hlouposti a pýše poučujeme celý svět.

A nedejme se mýlit, naši politici se vůbec nezajímají o Islám, ale o petrolej a prodej obnošených zbraní. My jim to nemůžeme vytknout, neboť je sice máme za krátkozraké hlupáky, ale nesmíme to přiznat, protože jsme je zvolili. Navíc cítíme, že to jsou ti nejhodnější z nás, protože na slovo poslouchají jiné, kteří jim, sami bez tváře, odněkud nařizují. Tušíme, že odněkud, kde se hraje ruleta s fiktivními penězi, které ovšem někdy musí být podloženy naší prací, popřípadě životy.
Usilujeme o mír na Ukrajině, ale sami jsme připustili, aby byl ohrožen, a spěcháme se přiživit, protože nepřiznáme, že nejde ani o Ukrajince, ani o Rusy, ale opět o peníze a rovnováhy bank, které se rozkymácely jako lodě, když se zvednou vlny.
Vzali jsme své oblasti vazebnost kultury a naše katedrály se hroutí a společenství lidí se mění v hromadu rozhádaných sobců. Ztratili jsme hodnotu a míru člověka, neboť je zcela logické, že když odhodíme své křesťanství a zbavíme se Boha, zbavíme se i člověka, protože přestaneme vědět, jak má vypadat. Jak si nás muslimové mohou vážit, když oni mají Boha a my žádného nemáme. A proč by se měli u nás chovat slušně a jednat s námi lidsky, když vidí, jak se chováme my k sobě navzájem. Hovoříme o míru, chceme ho bránit, ale sami ho nemáme. Ani v sobě, ani mezi sebou. Chceme zachránit spravedlnost, ale jen množíme zákazy. Jenže spravedlnost ani mír nikdo nezavede, protože vyrůstají ze slušnosti.

Prof. Petr Piťha

Citaci z projevu Petra Piťhy naleznete v celém znění zde :

A jako bonus malé ohlednutí do uplkynulého období:

Autor: Pavel Vrba | čtvrtek 11.5.2017 16:30 | karma článku: 20.27 | přečteno: 621x

Další články blogera

Pavel Vrba

Všechny ty třpyty a odlesky.

Světla a stíny, co by nádherné protiklady. Světla a odlesky, některé i s duchem falešným, svádějící člověka ze správné cesty. Rozpoznání těch zdravých a pro člověka dobrých, to těžké je.

23.6.2017 v 20:10 | Karma článku: 11.24 | Přečteno: 167 | Diskuse

Pavel Vrba

Někdy samotná fotka nestačí.

Někdy nám zůstanou samotné fotografie, které zachycují to, co jsme sami chtěli, ale něco jako by jim chybělo. A já marně přemýšlím o slovech, která by doplnila skrytý význam oněch obrázků.

21.6.2017 v 16:34 | Karma článku: 11.97 | Přečteno: 336 | Diskuse

Pavel Vrba

Všechny ty mé nedokonalosti.

Uvědomuji si, že se pouštím na tenký led, když jdu s kůží na trh. Třeba se někdo radostí zatetelí, protože někteří slabiny druhých přímo milují. Ale myslím, že si můžu dovolit, jít s tou kůží na trh.

20.6.2017 v 18:30 | Karma článku: 14.51 | Přečteno: 258 | Diskuse

Pavel Vrba

Byl jsem zákeřně vysazen na plantáži.

Klíčová slova: plantáž, nepřátelské území, lidské piraně, kbelíky, přepravky, ohnutá záda a utrpení. To není to nejhorší, mnohem horší je to, že jsem se do této bojové hry přihlásil zcela dobrovolně.

18.6.2017 v 14:00 | Karma článku: 16.44 | Přečteno: 597 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Pavel Kamas

Nemám rád cyklisty ...

... nebo něco podobného si dnešního odpoledne pomyslel onen trpělivý muž středního věku. Budiž jeho myšlenky vryty do zlata.

25.6.2017 v 14:51 | Karma článku: 6.83 | Přečteno: 233 | Diskuse

Michal Blahout

Dehumanizace a islám

Dehumanizace, česky též znelidštění, je jev (proces), který způsobuje, že jsme schopni se dopouštět ohavností, jako jsou genocidy a holokaust.

25.6.2017 v 14:27 | Karma článku: 14.93 | Přečteno: 236 | Diskuse

Petr Bajnar

300 let Svobodných zednářů

Slovo „esoterika“ vzbuzuje v současnosti u řady lidí pocit něčeho iracionálního a fantasmagorického.

25.6.2017 v 14:15 | Karma článku: 6.46 | Přečteno: 90 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Menší ryba taky ryba

Rusové hlásí, že zabili šéfa Islámského státu Baghdádího (je-li tomu tak, pak velká gratulace) a z úspěchu se těší také Egypťané. Byť jde o likvidaci zločince, o kterém většina návštěvníků těchto stránek bude číst poprvé.

25.6.2017 v 8:00 | Karma článku: 11.44 | Přečteno: 266 | Diskuse

Martin Hatala

Věřte - nevěřte, rozhodněte!

Na způsob televizního zahraničního seriálu zkuste odhadnout, který ze dvou nabídnutých krátkých letních příběhů se mi stal. Opravdu mi věřte, že je tomu tak, ale i to, že tvořivou radost mám úplně stejnou z obou.

25.6.2017 v 7:47 | Karma článku: 9.78 | Přečteno: 256 | Diskuse
Počet článků 578 Celková karma 16.55 Průměrná čtenost 660

Něco o sobě? Nic zajímavého, snad je dva citáty, které vystihují vše.

 

"Cokoli slyšíme, je názor, nikoli fakt.
Cokoli vidíme, je úhel pohledu,
nikoli pravda “.  
Marcus Aurelius
 

"Kdybych se měl snažit číst -
o odpovědích
nemluvě -
všechny útoky namířené proti mně,
mohl bych to tady celé zavřít
a nedělat nic jiného.
Dělám to nejlepší, co umím a znám,
a chci to tak dělat až do konce.
Jestliže mi dá konec za pravdu,
nebude na tom, co proti mně říkají, záležet.
Jestli se nakonec ukáže, že jsem se zmýlil
nepomohlo by, ani kdyby deset andělů
přísahalo, že mám pravdu."

                        Abraham Lincoln

Můžete mě zaslat i vzkaz : pavelblog@email.cz
nebo mě naleznete zde :
https://twitter.com/PavelVrba3
Osobní stránky : http://pavelvrbaozivote.simplesite.com

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.